Artykuły

Cała prawda o masażu odchudzającym

Bardzo wiele salonów kosmetycznych ma w swojej ofercie masaż odchudzający. Czy jest możliwe zrzucenie wagi leżąc i poddając się masażom???

Byłoby świetnie prawda? Chyba dlatego tak często dajemy się na to nabrać, jako że iść najprostszą drogą leży w naszej słabej, ludzkiej naturze;) Niestety, ta droga nie zaprowadzi Cię do smukłego ciała, przykro mi. Nie ma takiej mocy sprawczej żaden masażysta, krem czy salon żeby „rozbić„ tkankę tłuszczową! Jest to najczystszej postaci chwyt marketingowy.

Byłoby świetnie prawda? Chyba dlatego tak często dajemy się na to nabrać, jako że iść najprostszą drogą leży w naszej słabej, ludzkiej naturze ;) Niestety, ta droga nie zaprowadzi Cię do smukłego ciała, przykro mi. Nie ma takiej mocy sprawczej żaden masażysta, krem czy salon żeby "rozbić" tkankę tłuszczową! Jest to najczystszej postaci chwyt marketingowy.

W moim zawodzie fizjoterapeuty uczą masażu odchudzającego. Jest taki!  Naprawdę masażysta świetnie przy nim chudnie ;) Jest to bardzo energiczne rozcieranie tkanki podskórnej, ruchami szybkimi, mocnymi, mającymi na celu powstanie silnego przekrwienia w miejscu masowanym. Żeby na pewno masować tkankę podskórną musimy  w tej partii ciała napiąć mięśnie. Wygląda to tak: przez 15-20 sekund pacjent  dla np. masażu brzucha podnosi do góry głowę i ugięte nogi, przez co napina mięśnie brzucha, wtedy masażysta działa i znęca się nad skórą brzucha, a pacjent liczy na głos, aby nie zapomniał oddychać ( co zdarza się przy takim wysiłku) następnie 15 sekund odprężenia- dla pacjenta i masażysty. Takich cyklów w jednym masowanym miejscu robi się ok. 10-20 do uzyskania intensywnej, czerwonej barwy skóry. W zależności od masowanego rejonu można np. obciążyć nogę ciężarkiem, gumą itp.

Jak widać nie specjalnie kojarzy się to z relaksem prawda? I po co to wszystko? Otóż wykazano, że silne przekrwienie skóry pomaga w pracy komórkom, ich przemianie materii, lepiej pracują, są popędzane do roboty, kolagen ma łatwiej się odbudowywać, co w sumie daje jędrniejszą skórę. Kiedy to ma sens? Zawsze wtedy, gdy ktoś się naprawdę odchudza! Gdy jest na zdrowej diecie, zwiększył aktywność fizyczną i istnieje duże ryzyko nazbyt rozciągniętej skóry! Która może nie nadążyć sprężać się do nowych rozmiarów J Wtedy, powiedziałabym ma to najwyższy sens! I mam tu naprawdę dobre, mierzalne centymetrem efekty. Również dla kobiet po urodzeniu dziecka, po pierwszym miesiącu już można wkroczyć z pomaganiem skórze wrócić do czasów sprzed ciąży. Ale chudnąć od samego masażu? Nic innego nie robiąc??? Nie ma takich cudów!

Autor: mgr Joanna Bąk

 
©2024 Centrum Dobrej Rehabilitacji. Wszelkie prawa zastrzeżone. 1/136/487157
Projekt i realizacja: Kilos.pl